Skip links

Донецький екзарх Степан Меньок відвідав ТВДС

DSC_1648

У п’ятницю, 8 жовтня в рамках візитації семінарій УГКЦ, і до нашої спільноти ТВДС завітав владика Степан Меньок – екзарх Донецький.

Архиєрей, що уже більше 19 років провадить служіння на сході України, помолившись до Святого Духа розпочав своє слово. На карті екзархату, владика показав окуповані території та місця, де душпастирюють священники УГКЦ. Загалом це 72 парафії, що під опікою 53 душпастирів. Багато прикладів та історій, які ілюструють реальне служіння на цих теренах, розповів владика Степан, підкреслюючи важливість такого служіння. Про переваги та ризики місійного служіння, як для одружених так і целібатів, Він розповів детальніше і запевнив, що повністю піклується про священнослужителів свого екзархату, забезпечуючи їх та їх сім’ї усім необхідним.

Навівши приклад студентів-героїв Крут, владика навів протилежність про брак свідомості та патріотизму в сучасної людини, брак розуміння ким вона! Це і є одне із завдань перед священником сьогодення, а особливо на сході, відновити гідність людської особи!

Наголосив єпископ Донецький також про важливість знання історії та передумов створення УГКЦ, що дає можливість гідно вести діалог з іншими конфесіями та деномінаціями християн на сході України.
Місцева політична влада дуже позитивно реагує на ведення служіння священниками УКГЦ, бачачи його добрі наслідки. Власне одним із них є отець Іван Талайло, який особисто засвідчив про служіння на сході. Будучи ще студентом Дрогобицької Духовної семінарії, Він запізнився про священство у Донецьку від одного отця, а відтак щороку відвідував його. Після завершення навчання отець Іван реалізував своє рішення служити для українців на сході України.

«Батюшка, ты на кого работаешь?» – було поширеним питанням серед військових та жителів Донеччини. Та зрозумівши щирі наміри отця Івана, йому було дозволено вільно вести служніння. Перші два роки Він провів в Донецьку, а всі наступні роки у Киивому розі, де за декілька років активного праці організував спільноту молоді, пластову станицю Кривий Ріг, а найголовніше – завершує будівництво храму Св.Миколая.

«Зараз ситуація в екзархаті внормувалася!» – затвердив архиєрей, дякую Богу за це! «Я роблю, що можу, а решту довіряю в руки Божі!» – говорить Він про подальший розвиток екзархату.

«Мені це подобається! Нічого надзвичайного! Просто бути з людьми, просто бути собою!» – описує о.Іван!

На звершення візиту Владика Степан та отець Іван заохочували братів нашої семінарії до служіння у Донецькому екзархаті, підкреслюючи потребу українців сходу у духовному проводі. Подякував, владиці Тернопільсько-Зборівському – Василю Семенюку за допомогу у будівництві Церкви в Лисичанську та підкреслив його важливість в житті УГКЦ!

Покликання до священства передбачає служіння Богові та людям у будь-якому куточку світу, приводячи їх до Христа та сповняючи Його місію!

Автор бр. Дмитро Телев'як