Skip links

14 жовтня – наша церква вшановує свято Покрову Пресвятої Богородиці

Цей день по-особливому відзначився у стінах нашої Тернопільської Вищої духовної семінарії їм. патр. Й. Сліпого.

Семінарійна спільнота переживала день усамітнення, глибокої молитви, панувала тиша , бо урочистість свята супроводжував «день духовної віднови».
Свято Покрови Пресвятої Богородиці можна впевнено назвати святом Марії – нашої духовної Матері зазначив отець реколектант Василь Іванів з ЧНІ. Сьогоднішнє свято вказує на важливу рису її духовного материнства – милосердя. Церква називає Марію Матір’ю милосердя.
Коли пригадаємо собі історію сьогоднішнього свята, то побачимо що саме ця риса Богородиці стала основою свята Покрови. Присвята Богородиця є взором слухання .
Немає християнської душі без любові до Пречистої Богородиці. Сам Бог прийшов на землю через Марію і бажає, щоб ми через Марію наблизились до нього. Так само Марія хоче щоб і ми відчували її любов, доброту бо є нашою небесною Мамою.

Другим етам наук « дня духовної віднови» була подорож стежинами Святого Письма. Отець Василь неабияк заохочував до молитви ,читання, слухання та роздумів над Божим Словом. Цитата яка прозвучала від отця додала братам семінаристам наснаги до глибшого пізнання сторінок Біблії.
«Незнання Святого Письма є незнання Христа» (св.Єронім)
Навіщо читати Святе Письмо? Бо цього прагне Ісус! Він сам висловив це прагнення у святині. Він ішов до синагоги й там читав і слухав слова Святого Письма. Пізніше сам повелів безпосередньо: досліджуйте Писання, бо вони свідчать про Мене (Йн 5,39). Перші християни, які ще зберігали в пам’яті запрошення Ісуса й Апостолів читати Святе Письмо, робили це щодня, навіть кілька разів на день; і щоби мати до нього доступ у небезпеках і переслідуваннях. І з нього вони черпали сили до витривалості у вірі й навіть віддавали за нього життя. Ісус 12-річним хлопцем знав Слово Боже краще, ніж первосвященик того часу.
Як я оцінюю Святе Письмо у своєму житті? Чим воно є для мене? Чи воно насправді є книгою мого життя, компасом мого життя? Скільки ж то людей були визволені завдяки Святому Письму! Скількох же людей ця наша свята книга змінила! Зміни і своє життя, лишень схилися над Святим Письмом: -діти читайте Святе Письмо заохочував отець Василь.
Семінарійна родина по-особливому запам’ятає цей
«день духовної віднови» який був сповнений молитви , роздумами над Святим Письмом і Благословенний Покровом Пресвятої Богородиці!
Брати дякують отцю Василю за духовний провід цього дня. Бажають йому Божого духа для голошення та проповідування Євангелії, щоб як добрий Виноградар привів народ у Христовий виноградник, до Царства Божого.

Автор бр. Петро Кварцяний