Skip links

Біоетично-духовна конференція

В середу, 6 жовтня, в стінах Тернопільської семінарії відбулася конференція на біоетично-духовну тематику. Спікером був ректор Львівської Духовної семінарії Святого Духа – о. д-р Ігор Бойко.
DSC_1894

Перша тема, яку порушив о. Ігор, стосувалася статевості кожної людини. Він зазначив, що наша статевість, яку ми маємо, це великий Богом даний нам дар. Цього дару не потрібно боятися, соромитися, а навпаки, дивитися на нього, як на дуже святу річ. Перша заповідь, яку людина отримала від Бога, бути плідним, множитися, наповнювати землю, продовжувати те, що Бог зробив на початку. Бог, діло сотворення людського роду, довірив людині. Тому потрібно робити це у подружніх стосунках, у діленні любов’ю.

Також отець доктор відзначив, що сучасний світ, у ХХІ ст., бажає статевих стосунків, але як наслідок цих стосунків, не хоче мати зачаття дитини.
Тому, щоб позбутися цих наслідків, сучасна людина вдається до використання різних засобів контрацепції. Та отець дуже влучно пояснив, що використання контрацепції – це скинення з себе відповідальності за свій акт любові. Дитина має право на життя, яке не дане їй батьком, матір’ю чи лікарем, але дане її Богом, тому це право на життя має бути пошановане.

Другим пунктом доповіді, була тема закоханості. Як було сказано отцем, закоханість відкриває нас на стосунок з іншою людиною. Закоханий відкривається на іншу людину, щоб прийняти її вповні, з усіма досконалими речима, які має ця людина, але й з певними недоліками, які може мати ця людина. Закохана людина бачить іншу людину так, як її бачить Бог – в ідеальному світі, виправдовуючи всі недоліки. Ці стосунки заради того, щоби разом з нею жити і йти далі вперед і навіть більше – вмерти для свого егоїзму, а жити для іншої людини.

Згодом священник заторкнув і тему духовності, яку вдало окреслив словами владики Любомира Гузара. Блаженніший у свій час сказав, що грішник – це не та людина, яка грішить, але грішник – це той, хто любить перебувати в грісі.

На завершення отець д-р Ігор Бойко поділився історіями з власного життя і звернувся до братів з такими словами: “Не бійтеся відважно свідчити Бога – світ цього потребує!”

В кінці, о. Іван Римар від усієї семінарійної спільноти подякував о. Ігорю за візит і цінні слова та подарував йому ікону Христа Розп’ятого. Відтак, конференцію було завершено.

Як ректор семінарії і духовний наставник, о. Ігор подав 5 речей, які повинен плекати справжній семінарист, а саме:

1) Фізичний стан;
2) Інтелектуальний розвиток;
3) Духовний стан;
4) Керування своїми емоціями;
5) Дбання про стосунки (соціальність).
Також було виділено час на питання, які семінаристи могли задати спікеру зустрічі.

Автор бр. Сергій Дмитерко