Skip links

“Велети українського духу”

У середу, 16 листопада, в стінах Тернопільської семінарії була проведена конференція про трьох велетів українського духу, які кожен у свій час зробили неоціненний внесок на добро свого народу. Спікером конференції була кандидатка фізико-математичних наук, почесна членкиня Наукового товариства Шевченка – п. Ольга Збожна.

У конференції участь взяли архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк, ректор семінарії о. Іван Римар, та інші священники: о. Михайло Пастух, о. Микола Муж, о. Петро Глібчук, а також братія семінарії. На початку зустрічі, зі вступним словом виступив о. Михайло Пастух, який розпочав історично-наукову конференцію.

Далі розпочала п. Ольга свою доповідь з українського греко-католицького священника о. Маркіяна Шашкевича, одного з представників “Руської трійці”, який був натхненником національного духу Галичини. Наступним був, також священник УГКЦ, о. Данило Танячкевич, парох с. Закомар’я, який належав до наступного покоління “Руської трійці” та був невтомним працівником для добра свого народу.

Далі мова йшла про третього велета Кирила Трильовського, адвоката, доктора права, громадсько-політичного діяча, закладателя товариства “Січ”, а також, як зазначала спікерка, батька українських січових стрільців.

Як підкреслила п. Ольга, що цих три людини були представниками трьох поколінь, але саме їх Бог послав на українську землю, щоб відродити Україну. В кінці зустрічі п. Ольга відповідала на запитання, які були поставлені учасниками конференції.

На завершення митрополит Василій від усієї семінарійної спільноти подякував п. Ользі за цікаву і доступну доповідь, а також закликав всіх присутніх любити свою країну і свою Церкву та вивчати історію свого народу.

Повідомив бр. Сергій Дмитерко