Skip links

День духовної віднови

6 травня 2022 року, у день Святого Великомученика Юрія, у спільноті Вищої Духовної семінарії ім. Патріарха Й. Сліпого відбувся день духовної віднови.
Духовні науки, які відбулися протягом цього дня голосили: екзарх Луцький Преосвященний владика Йосафат Говера та о. Василь Сліпчук.
Традиційно день віднови духа розпочався з Божественної Літургії, яку очолив о. Василь Сліпчук, після якої було виголошено духовну науку, яка була присвячена Воскресінню Христа, а точніше «Живий Бог». Базуючи свою науку на воскресному Євангелії від Луки, а саме подорож до Еманусу, отець зауважив, що не називати ім’я другого подорожнього було у задумі Євангелиста, для того щоб кожний із нас міг поставити себе на його місце. Наше завдання бути на Божій дорозі, а Бог поведе нас куди нам потрібно.
У другій половині дня була виголошена наступна наука владикою Йосафатом Говерою. Єпископ розпочав своє повчання у світлі Воскресіння Христового подорожуючи неділю за неділею до Зіслання Святого Духа, проводячи аналогію з людиною та її життєвою мандрівкою. Великий наголос стояв на тому, що коли людина вирушає з пункту А в пункт Б за ціль вона має як найшвидше добратися місця призначення і тоді в часі мандрівки дуже часто опускає важливі речі для свого духовного збагачення, а саме головною метою подорожі є те все, що вона накопичує розуміє і перемінюється. Важливим є темп нашої мандрівки тому він не повинен бути надто швидким та надто повільним він повинен бути таким щоб все було виконано якісно. З тим ми повинні пам’ятати, що важливо є робити все якісно і тим викорінювати байдужість, бо коли не буде якості не буде користі.
Завершився день духовної віднови Вечірньою та Вервицею до Богородиці за припинення війни в Україні.

Підготував бр. Олег Кутрань

Залишити коментар

8 + 7 =