Skip links

Онлайн-семінар “Екуменізм і миробудування. Польсько-німецький досвід”

photo1635484250 (2)

В четвер, 28 жовтня, брати 5-го курсу спільно з Богословсько-науковим товариством Тернопільської Вищої Духовної семінарії взяли участь в онлайн-семінарі “Екуменізм і миробудування. Польсько-німецький досвід”, який організував інститут екуменічних студій Українського католицького університету, у співпраці із Фондом Конрада Аденаура в Україні.

Вступом було коротке представлення семінару, яке зробив модератор зустрічі д-р Павло Смицнюк, директор Інституту екуменічних студій УКУ.

Лектором був д-р Пьотр Копєц, професор Люблінського Католицького Університету, який розпочав доповідь про польсько-німецький досвід в екуменічному діалозі. Спікер подав слухачам історію і топографію екуменізму на цих територіях, розповів про досягнення, які вдалося реалізувати. Також навів окремих лідерів, які вплинули на розвиток екуменізму. Особливо цікавою була постать Юліуша Бурше (1862-1942), який сприяв примиренню.

Згодом слово було надано респондентові зустрічі, єпископові Німецької євангелічно-лютеранської церкви в Україні – Павлу Шварцу.

В кінці було виділено час на запитання, які могли задати учасники семінару.

Автор бр. Сергій Дмитерко