Skip links

Молитва, як фундамент посту

“Піст — це час зустрічі із Христом, час радості, коли кожен може серцем відчути Божу ласку.”

о. Йосафат Савран

  Настає найблагодатніша пора церковного року – час Великого посту. Кожен знає, що це найкращий час для очищення душі, для покаяння та зближення із Богом.

   Браття у стінах Тернопільської Вищої Духовної семінарії мали змогу розважати про важливість посту на конференції, яку провадив отець Йосафат Савран, настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці міста Тернополя.

   Священник підкреслив і наголосив на наступному:

-значення посту у нашому житті;

молитва, як фундамент посту;

-важливість у часі посту виховувати себе;

  Особливу увагу отець закцентував на Нашому Спасителеві, який за час свого перебування на землі показав нам приклад правильного посту.

  Звертає увагу отець, що в духовному житті наступає певна духовна боротьба, і коли людина буде жити в пості та молитві — ворог втрачає свої сили і залишає душу.

  Наголошує священник також на ролі духовенства. Священик – це людина, яка стає на відкриту боротьбу з дияволом, тому всі наші хиби, недопрацювання та недбалості будуть як на долоні.

  Опісля, отець дав можливість братам поставити запитання, які стосувалися теми і не тільки. Це дало можливість почати цікаві дискусії.

  На завершення о. Йосафат побажав семінарійній родині гідно вступити у Великий піст та засмакувати його, як правдиву радість для себе.