Skip links

Блаженний Климентій Шептицький – покровитель людей у критичних ситуаціях

   2 березня в ТВДС відбулася конференція на тему всіх аспектів, пов’язаних із пошуком мощей блаженного преподобномученика Климентія Шептицького, яку провів боголюбивий владика Теодор Мартинюк. Зустріч почалася із коротенької молитви, після якої єпископ розпочав свою розповідь.

  Володимирський централ

    Вступом до конференції була історія заснування сумнозвісної в’язниці, Володимирського централу у XVIII ст. та в якій відбував заслання блаженний новомученик. Як пояснив єпископ, у в’язниці, спершу, відбували покарання люди тільки з політичних злочинів, проте у другій половині XX століття ситуація змінилася. Також владика відзначив, що кожен з в’язнів мав свій порядковий номер, тому імена і прізвища, для більшості там присутніх, не були відомі.

Владика Теодор Мартинюк

  Блаженний Климентій Шептицький

   Було зазначено, що у в‘язниці відбували термін представники нашого духовенства у часі більшовицьких репресій, серед яких був блаженний Климентій Шептицький. По деякому часі отця Климентія мали перевести у Верхньоуральськ, але через стан здоров’я цього не сталося.

 Також владика презентував сучасне становище Володимирської тюрми. А також, які особливі об’єкти функціонують в тім місці, а саме: музей, каплиця та могили інших людей, зокрема, політичних діячів і православних священників.

  Особливістю зустрічі було те, що владика дав можливість уявити часи і атмосферу, яка панувала у тодішній період. Браття отримали можливість відчути себе правдивими істориками. Він звернув увагу на те, в яке становище потрапляє людина, коли немає нікого з близьких. Цей стан є важче витримати психологічно і морально, ніж фізично. Граф, який потрапив у повне безкультур’я – це було найбільшою тортурою для блаженного Климентія Шептицького. Його переслідували з причин віри, через те, що він був греко-католицьким священиком. Проте і в таких обставинах йому вдалося вистояти. 

  Взявши до уваги архівні документи, то з них випливає, що Климентій Шептицький зберіг усі прізвища та імена у таємниці і нікого не видав, чого б йому це не вартувало. Саме завдяки вірі, йому вдалося витримати випробування. Саме тому, Климеyтій Шептицький вважається покровителем людей, які перебувають у критичних ситуаціях.