Skip links

Реколекції в Тернопільській Вищій Духовній семінарії

З 6 по 8 листопада для братів Тернопільської Вищої Духовної семінарії проводились духовні реколекції. Цьогорічним реколектантом був о. д-р Юстиніан Городечний OFM (Орден Братів Менших).
DSC_0467

Вступом до реколекції була спільна молитва і коротке представлення о. Юстиніана. Відтак, розпочалися дні духовної віднови, які супроводжувалися науками, читанням Святого Письма, спільними та приватними молитвами і роздумами. Слід зазначити, що протягом цих днів, всі брати були зобов’язані до суворої мовчанки.

Головною думкою реколекцій, а радше закликом, було відновлення духовної святині, якою є ми самі. Отець порушував теми синівства Божого в нашому духовному житті, яке є звільненням від рабства гріха.
Поставало питання: ми приходимо до храму Божого, як раби, чи як сини? Отець Юстиніан пояснив, що кожен повинен пережити свій Йордан і свою Голготу, щоби очистити своє нутро, тобто свою душу. Це потрібно для того, щоб відчути і прийняти синівство Боже, яке Бог дарує кожному з нас. В очах Божих ми завжди є синами Його, але наше завдання зрозуміти це і поводитися як сини. Головним ворогом усвідомлення нашого синівства є наше “Я”, тобто узалежнення від цього “Я”, є перепоною в духовному житті.

DSC_0479
DSC_0462
DSC_0465

Далі отець-францисканець в харизматичному дусі розповів, що ми повинні приходити до церкви, щоб зустрітися з Богом в Євхаристії, прийняти Його до свого серця духом, щоб самому стати Храмом Божим. Важливим є входити в святиню себе самого: пізнати, полюбити, дослідити глибини свого єства. Повинністю є дозволити Ісусу Христу провести очищення (κάθαρσις) наших намірів і думок. Дозволити Ісусові викарбувати в нашій внутрішній святині фрески Своїх істин. Тому що Христос є Богом нашого серця, нутра, і проливши на Голготі Свою кров на грішників, Він уклав з нами союз, обмив наші гріхи. Отець-реколектант пояснив, що за ці добродійства ми маємо подякувати Богові і всього себе присвятити Йому.

Згідно з програмою реколекцій, в неділю, ввечері, відбулося всенічне бдіння з нагоди свята славного великомученика Димитрія Мироточця. Після того, ректор семінарії, о. Іван Римар, привітав всіх братів, які носять ім’я цього славного Святого.

Протягом цих всіх днів, браття мали можливість скористатися з приватних духовних розмов, які давав священник Ордену Братів Менших. В заключній науці отць-реколектант відповідав на запитання братів-семінаристів, які виникли у них в часі реколекцій.

Після цього, проректор по духовній частині, о. Богдан Заблоцький, від усієї семінарійної спільноти подякував о. Юстиніану за слово і духовний досвід, яким він поділився в ці дні.

На завершення дня, для охочих було включено документальний фільм єпископа Роберта Баррона “Католицизм”, який був кінцевою точкою духовних реколекцій.

Підготував бр. Сергій Дмитерко