Skip links

Курсова поїздка братії 4 курсу

З благословення митрополита кир Василія та ректора семінарії о. Івана Римара брати 4-го курсу Вищої Духовної Семінарії ім. патріарха Йосипа Сліпого спільно з куратором о. д-р Ігорем Драпаком мали змогу поїхати в щорічну курсову поїздку мальовничими та цікавими місцями України. Цьогоріч семінаристи відвідали Львів – столицю Галичини.
IMG_20231118_095103_474

Першим місцем, в якому зупинились брати, був монастир Воздвиження Чесного Хреста отців францискан у Золочові. Отець Еміліян радо зустрів братів та розповів їм про історію обителі, а також особливості чину братів менших. Опісля всі спустились в підземні ходи, яких під містом чимало, та історія яких до сих пір не розгадана до кінця. Наступною зупинкою подорожі була Сватоуспенська Унівська Лавра, якою опікуються отці-студити. Семінаристи мали змогу молитись перед чудотворною іконою та відвідати сакральні місця монастирського комплексу. Помолившись панахиду на Чернечій горі браття продовжили свою подорож.

На нічліг подорожуючі зупинились в Молодіжному навчальному центрі ім. св. Івана Боско отців-селезіян. Настоятель центру о. Андрій Боднар тепло прийняв братів та попіклувався про їх комфортне перебування. Отці радо відгукнулись на прохання розповісти про історію комплексу та провели пізнавальну екскурсію. Також своїм душпастирським досвідом поділився о. Анатолій Гетцянин, президент футбольного клубу “Покрова”. Браття залишились під неймовірними враженнями від свого перебування там, адже отримали дуже цінні інформацію та досвід для майбутнього душпастирського служіння. Продовженням подорожі став музей ім. Андрея Шептицького, який діє при храмі блаженного Климентія, архимандрита Святоуспенської Унівської Лаври. Настоятель парафії о. Севастіян Дмитрух розповів семінаристам про історію заснування музею та про цінні ікони і реліквії, що зберігаються в церкві. Історія музею є дуже цікавою, адже він розміщений у келіях колишнього монастиря отців-францисканів. Приємною несподіванкою став обід, який власноруч приготував о. Севастіян за рецептами Софії Фредрих-Шептицької, матері великого митрополита. Наостанок брати відвідали Український Католицький Університет, де їх зустрів о. Андрій Шестак, заступник декана факультету суспільних наук та директор Школи журналістики та комунікацій УКУ, який є випускником нашої семінарії. Опісля з семінаристами мав зустріч керівник офісу ректора п. Остап Мачинський. Магістр колегіуму, де проживають студенти університету, о. Юрій Козловський розповів про побут та особливості формації в стінах УКУ. Дорогою до рідної семінарії браття відвідали Собор св. Юра, де помолились біля гробу праведного митрополита Андрея, патріарха Йосифа та інших очільників Церкви, а також відвідали інші величні храми Львова.

Поїздка вдалась на славу, адже окрім видпочинкового характеру мала на меті духовне, інтелектуальне та формаційне збагачення. Всі залишились задоволеними та глибоко піднесеними.

Повідомив бр. Андрій Гарбіч, 4 курс