Skip links

Єдиний інструмент священика

Слово – зброя. Як усяку зброю, його треба чистити й доглядати

Максим Рильський

    І справді, завдяки слову людина може підняти іншого на дусі або ж, навпаки, пригнобити.

  25 квітня, із ініціативи Богословського наукового товариства, відбулася конференція для бажаючих братів із вихованцем Тернопільської семінарії, папським місіонарем – о. Василем Баглеєм.

  Протягом усієї зустрічі ієрей особливу увагу звернув саме на слово, як єдиному інструменті, який є у руках священика для спасіння людських душ. Отець намагався донести до кожного присутнього, опираючись на думках Святих Отців, що навчаючись тут у семінарії ми повинні збагачуватись словами, щоб проповідувати у будь-якому куточку планети і нести Бога кожному.

  Згадав місіонер також і про сучасні виклики для священника, адже зараз такий час де на кожному куточку хтось проповідує чи це бізнесмен, чи політик, чи людина, яка намагається щось комусь донести. І ми як майбутні священики також повинні оволодіти мистецтвом слова, адже колись саме духовні люди були інтелігентною просвітою для народу, якому вони служили.

  Заохочував отець також до постійного інтелектуального та духовного розвитку, щоб завжди тримати себе у тонусі, читаючи різноманітну літературу різних жанрів. Місіонер також поділився власним способом читання, а саме – завжди з олівчиком та записничком для цитат.

  На завершення, брати мали можливість задати запитання, на які місіонер радо давав відповідь. Семінаристи подякували отцю за його працю і досвід, якими він поділися та побажали йому й надалі розвиватися та бути наполеглими робітниками на Христовій ниві.